Partnerský Blogísek Lady Croft najdete ZDE

Oficiální Stránka Hry Tomb Raider (KLIK)Listopad 2009

Vzpomínka na 17.listopad 1989

17. listopadu 2009 v 16:56 | Lara´s Shadow |  Ostatní
Součástí 20. výročí sametové revoluce je i vzpomínkový průvod z Albertova na Národní třídu. Stejně jako před dvaceti lety.
Vzpomínkový průvod se vydal v 15:30 z Albertova po stejné trase jako pochod studentů v roce 1989. Podle pořadatelů se ho účastní zhruba pět tisíc lidí a pochod skončí koncertem na Národní třídě.

Někteří demonstranti s sebou mají české vlajky či transparenty s hesly proti současnému prezidentovi Václavu Klausovi, proti komunistům, proti Evropské unii nebo naopak na podporu bývalého prezidenta Václava Havla.
Z Albertova se vydal průvod, stejně jako před 20 lety
Vzpomínkový průvod se vydal v 15.30 hodin z Albertova po stejné trase jako pochod studentů v roce 1989.


V čele průvodu je konstrukce se dvěma anděly, na níž jsou zavěšeny klíče, jeden ze symbolů sametové revoluce před 20 lety. Následuje trabant jako součást předlistopadového života a model automobilu Veřejné bezpečnosti, který se veze na střeše obyčejného auta.

Průvod provázejí také policisté z antikonfliktního týmu. Ze vzduchu situaci sleduje i policejní vrtulník. Ve směru od Národního divadla se totiž k průvodu blíží skupina asi 150 extremistů, kteří se setkali na nenahlášeném shromáždění. Mezi radikály je několik z těch, kteří se odpoledne zúčastnili akce Dělnické strany. Ta skončila několika potyčkami. Směrem k Palackému náměstí míří navíc zhruba stovka ultrapravicových příznivců iniciativy Odporuj, kteří se odpoledne plavili parníkem po Vltavě.
Z Albertova se vydal průvod, stejně jako před 20 lety
Vzpomínkový průvod se vydal v 15:30 z Albertova po stejné trase jako pochod studentů v roce 1989.

Z Albertova jde pestrá směsice lidí, z nichž řada zjevně nemůže události roku 1989 pamatovat. Jsou tu mladí, rodiče s dětmi, nebo dokonce s kočárky i starší lidé. Mezi účastníky shromáždění i zpěvák David Koller či ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček. Někteří z účastníků pochodu se posilují vínem či pivem, někdo také kouří marihuanu.

Martin Kotas ze společnosti Opona, která pochod organizuje, na Albertově bývalý režim odsoudil. "Komunismus je svinstvo a je dobře, že padl," řekl. Demokracii je 20 let a podle něho končí její puberta a je nutné zahladit příkop, který vznikl mezi politiky a veřejností. Pokud lidé nejsou spokojeni se současnou situací, měli by podle něj vstoupit do nějaké nekomunistické strany a snažit se věci zlepšit.

Extremisté prošli Prahou

V metropoli je rušno už od rána. U Národního divadla se odpoledne sešlo zhruba 300 stoupenců krajně pravicové Dělnické strany . Nedaleko od nich stálo několik desítek lidí, kteří skandovali hesla proti fašismu. Situaci monitoruje velké množství policistů včetně antikonfliktního týmu. Nad shromážděním létá policejní vrtulník. V průvodu byl zraněn i člen ochranky štábu TV Nova.

Stoupenci Dělnické strany u Národního divadla

Prezidenta Václava Klause uvítalo zase na pražské Národní třídě nespokojené pískání i oslavné skandování jeho jména. Klaus tam položil věnec k výročí začátku takzvané sametové revoluce. Prezidenta střežila kromě jeho ochranky i policie